Akülerde Garanti Kapsamı

Akülerde Garanti Kapsamı

Satın almış olduğunuz akülerin hangi kapsamda ve koşullarda garanti altına alınacağını öğrenmek isteyebilirsiniz. Hangi sürelerde garanti altına alınacağını öğrenerek, herhangi bir sorunda nasıl hareket edeceğinizin yanıtını almış olacaksınız.

Binek araçlarda 2 yıl olan garanti süresinin ticari taksi veya minibüslerde 1 yıl olarak uygulanmaktadır. Müşterilerimize en hızlı şekilde sunduğumuz hizmetleri inceleyebilir ve akülerinizin incelenmesi için adreslerimize başvuru yapabilirsiniz. Markaların yetkili bayileri aracılığıyla alacağınız aküler için servis hizmetlerinden faydalanabileceksiniz. Arıza yapması veya yıpranması durumunda ne gibi bir adım atmanız gerektiğini sizlerle paylaşıyoruz. Bu sayede akülerde garanti kapsamı ve detayları için hemen aramaya başlayabileceksiniz. Destek hattımızı arayabilir ve garanti süreleri dolmadan önemli hizmetleri alabilirsiniz.

Akülerde Arıza Durumunda Ne Olur?

Servis noktalarına faturalarla birlikte başvuru yapmanız durumunda akü arızalarından nasıl kurtulabileceğinizi öğrenmiş olacaksınız. Yetkili servislerin dışında müdahale edilmemesi gerektiğini vurgularken, aksi bir durumda garanti dışı kalacağını aktarmaktayız. Yapılan incelemeler neticesinde değiştirildiğinde ise tarihlerin güncellenmeyeceğini unutmamalısınız. Garanti kapsamında değiştirilecek akülerinizde halen ilk günkü garanti sürelerinin kullanılacağını belirtiyoruz. İlk satın aldığınız tarihten itibaren kalan süreyi tamamladığınızda garantisi dolmuş olacaktır. Tüm belgelerinizi eksiksiz bir şekilde ulaştıracağınız servislerle iletişime geçmenizi pratik hale getiriyoruz. Akü hizmetlerini ve garanti şartları ile ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz. Hangi durumlarda garanti dışı kalacağının yanıtını uzmanlarımızdan alabilirsiniz.

Akü Garantisi Dışında Kalan Durumlar

Servis dışında yapılan müdahaleler neticesinde akülerin garanti kapsamı dışına alınacağını belirtiyoruz. Ancak akü garantisinin uygulanmadığı farklı durumlar da söz konusu olacaktır. Araçlardaki elektrik donanımlarının arızalanması neticesinde akü problemlerinin yaşanması, akü kutup başlarının hatalı bağlanmasından dolayı patlama yaşanması, saf su ve yabancı maddelerin hatalı konmasından dolayı arıza yaşanması gibi sebeplerin de buna neden olabileceğini aktarıyoruz. Ayrıca akülerin uygun olmayan şartlarda depolanması halinde yine garantilerin uygulanmayacağını vurgulamaktayız. Sıcak ya da soğuğa maruz bırakmanız, güneş ışınlarını doğrudan alması ya da akünün şarj veya deşarj edilmesinde yaşanan dengesizlik durumlarının garanti süreçlerinde dikkate alınmayacağını belirtiyoruz. Akü garanti süreleri ve kapsamlarına dair merak edilenleri yanıtlayan ekiplerimizin yönlendirmelerinden faydalanabileceksiniz.

İlgili Konular

Katalizör Arızası

Katalizör Arızası

Rehbere git

Lastik Hava Basıncı Tablosu

Rehbere git
Lastik Hava Basıncı Tablosu
Ağır Bakımda Araçta Neler Değişir?

Ağır Bakımda Araçta Neler Değişir?

Ağır bakım, aracı detaylı olarak incelemeye almaktadır. Bu bakım sırasında; 1. Araç genel bir bakıma sokulur. Silecekler, far ayarları diğer ayarlar kontrol edilir. 2. Aracın fren balatalarının kontrolü sağlanır, değiştirilir, 3. Fren diskleri kontrol edilir. 4. Balata ve debriyaj seti kontrol edilir.

Rehbere git

4 Mevsim Lastik Kış Lastiği mi?

Kış mevsimi zorlu hava şartlarıyla bilinmektedir. Bu hava şartlarını kaldırmak için kış lastiği üretilmiştir. Kış lastikleri bahar aylarında kullanılmamaktadır. Bunun sebebi lastiğin yapısında bulanan çekiş gücüdür. Yaz aylarında bu güç yakıt tüketimini artırmaktadır. Virajlı ve kaygan yollarda aracı savrulmaya ve hatta takla atmaya kadar götürmektedir. Bu sebeple kış lastiğinin yaz aylarında takılması doğru değildir.

Rehbere git
4 Mevsim Lastik Kış Lastiği mi?