Araç Genel Bakım & Onarım

Araç Genel Bakım & Onarım

Araç kullanmak, esas itibari ile yalnızca sürücünün deneyim ve becerisi ile ilintili değildir.

Trafiğe çıkan her sürücünün diğer sürücüler, yayalar ve canlılar ile bir anlaşma ve iletişim içerisinde olduğunu söylemek mümkündür. Bu sebeple araçta ya da araç kullanımında en ufak bir hata dahil kabul edilebilir değildir. Belirli aralıklarla araç genel bakım ve onarım servisi hizmeti talep edilmesi gerekliliğinin temel nedeni budur. Ümraniye oto servis araç genel bakım ve onarım hizmetlerinizi uzman kadrosuyla yerine getirmektedir.

Araç Genel Bakımı Nasıl Yapılır?

Sorumluluk sahibi olan her sürücü, aracının bakımını belirli aralıklara gerçekleştirir. Bu sayede hem otomobil ömrünü uzatır, hem de kendisi ve diğer canlıların yaşamını belirli seviyelerde garanti altına almış olur. Buna ek güvenli ve konfor dolu bir sürüş imkanı da elde eder.
Yukarıda verilen sebeplerle oto genel bakım servisi hizmeti talep eden araç sahibi, motor yağı, motor yağı filtresi, süspansiyon, buji, fren ve direksiyon hidroliği gibi alanlarda geri dönüş alır. Bunların sonucunda ise sağlıklı bir araç, konforlu bir sürüş ve güvende olan bir sürücü meydana gelir. 

Araç Genel Bakım ve Tamiri Neleri Kapsar?

Her 10 bin ve 20 bin kilometrede bir yapılan ve araç markasına, kullanımına ve özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösteren araç genel bakım ve tamiri, genel itibari ile aşağıda verilen adımlardan meydana gelir.

 1. Motor yağ ve filtre değişimi,
 2. Yakıt, hava ve polen filtresi değişimi,
 3. Fren hidroliği kontrolü,
 4. Şanzıman sıvısı kontrolü,
 5. Hidrolik direksiyon sıvısı kontrolü,
 6. Buji tamir ve kontrolü,
Ümraniye araç tamir servisi işlemleriniz için bizleri arayabilir ya da randevu alarak araçlarınızı getirebilirsiniz. Ümraniye fren bakım ve onarım çalışmalarımızda ise uzman ekiplerimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Araç Periyodik Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?

Otomobil genel bakım hizmeti, esas itibari ile parçadan bütüne aracın tamamını ilgilendirir. Çünkü araç içerisinde yer alan akşamların tamamının birbiri ile ilişkisi bulunur. Buradan ise şu sonuç çıkartılabilir; en ufak bir aksamda meydana gelebilecek hata dahil, zincirleme bir şekilde geneli etkiler hale gelebilir. Bu durum ise araç periyodik bakım ve onarım servisi hizmetinin önemini gözler önüne serer.
Oğuşlar Group Ümraniye araç genel bakım ve onarım işlemlerinde deneyimimiz ile kusursuz kullanım imkanı desteklenen otomobil markaları ise aşağıda verildiği şekilde ele alınabilir;

 • Seat
 • Audi
 • Kia
 • Mercedes
 • Nissan
 • Skoda
 • Volkswagen
 • BMW
 • Honda
 • Renault
Markalarının araç genel bakım ve onarım çalışmaları yürütülmektedir.

İlgili Konular

4 Mevsim Lastik Kış Lastiği mi?

4 Mevsim Lastik Kış Lastiği mi?

Kış mevsimi zorlu hava şartlarıyla bilinmektedir. Bu hava şartlarını kaldırmak için kış lastiği üretilmiştir. Kış lastikleri bahar aylarında kullanılmamaktadır. Bunun sebebi lastiğin yapısında bulanan çekiş gücüdür. Yaz aylarında bu güç yakıt tüketimini artırmaktadır. Virajlı ve kaygan yollarda aracı savrulmaya ve hatta takla atmaya kadar götürmektedir. Bu sebeple kış lastiğinin yaz aylarında takılması doğru değildir.

Rehbere git

Ağır Bakımda Araçta Neler Değişir?

Ağır bakım, aracı detaylı olarak incelemeye almaktadır. Bu bakım sırasında; 1. Araç genel bir bakıma sokulur. Silecekler, far ayarları diğer ayarlar kontrol edilir. 2. Aracın fren balatalarının kontrolü sağlanır, değiştirilir, 3. Fren diskleri kontrol edilir. 4. Balata ve debriyaj seti kontrol edilir.

Rehbere git
Ağır Bakımda Araçta Neler Değişir?
Benzinli Araba Kaç Bin KM’ de bakım yapılır?

Benzinli Araba Kaç Bin KM’ de bakım yapılır?

Periyodik bakımların düzenli olarak yapılması aracın performansı ve uzun ömürlü olması açısından son derece önemlidir. Kilometrelere göre yapılan bu bakımların düzenli olarak takip edilmesi gerekir. Araç belirlenen kilometreyi doldurmadığı takdirde yıl içerisinde bir defada olsa periyodik bakıma girmelidir. Bu oluşabilecek sorunların tespiti açısından son derece önemlidir. Bunun yanında benzinli araçlar;

Rehbere git

Katalizör Arızası

Rehbere git
Katalizör Arızası