Oto Bahar Bakımı

Oto Bahar Bakımı

Kış şartlarından çıkan araçlarınızı yaza hazırlamak için bahar aylarının gelmesiyle birlikte bakım yaptırmanız gerekmektedir.

Kış şartlarından çıkan araçlarınızı yaza hazırlamak için bahar aylarının gelmesiyle birlikte bakım yaptırmanız gerekmektedir. Yağmur veya çamur gibi çeşitli olumsuzlukların ardından yaz mevsiminin sıcaklarına hazırlamanız gereken araçların oto bahar bakımı hizmetlerinden geçmesini sağlayabilirsiniz. Her yıl düzenli olarak yaptırmanız gereken bu bakım işlemleri ile maddi yönden de büyük avantajları elde etmeniz mümkün olacaktır. Araçların alt kısımlarında veya yüzeylerinde meydana gelen ve olumsuz hava koşullarından oluşan sorunların giderileceğini görebileceksiniz. İç ve dış yüzeylerde oluşan inatçı lekelerin giderilmesi, tüm parçaların kontrol edilmesi ve dış etkenlere karşı korunaklı hale gelebilmesi için Ümraniye araç bakım servislerimizi arayabilirsiniz. Yaz dönemlerinde güneşin etkisiyle yolda seyir halindeyken veya uzun süre kullanmadığınız durumlarda aksilik yaşamamak için Ümraniye oto servisimize gelerek tedbirleri almaya başlayabilirsiniz.

Bahar Bakımı Neden Yaptırılır?

İklim koşullarının zorlu olması ya da havaların soğuk gitmesi nedeniyle araçların bir süre hareketsiz kalmasının çeşitli problemleri beraberinde getireceğini unutmamalısınız. Sürücülerin ve yolcuların güvenliği açısından önemli olan pek çok parça için bakım hizmetlerinin bahar bakımı kapsamında sunulacağını belirtiyoruz. Servis noktalarımıza ulaşabilmek için randevularınızı hemen oluşturabilir ve hangi hizmetleri alacağınızı öğrenebilirsiniz. Böylelikle uzun bir süre sorunsuz ve huzur içerisinde kullanmak isteyeceğiniz araçların gerekli bakımdan geçebileceğini vurguluyoruz. Tüm arızaların tespiti ve değişimlerin yapılması sayesinde konforlu adımları atmaya başlayabileceksiniz. Eskimiş ve yıpranmış elektronik parçaların orijinal  oto yedek parça garantisiyle değiştirilmesinde bu hizmetlerin avantajlarını görebileceksiniz. Ümraniye Oto fren bakım onarım yaptırmak isterseniz online randevu oluşturabilir ya da iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsniz. Ümraniye periyodik bakım çalışmalarınızda sizleri sorunsuz servis hizmetiyle karşılamaktayız.

Bahar Bakımında Hangi Parçalar Kontrol Edilir?

Ümraniye Oto Bahar bakımı denildiği zaman akıllara ilk olarak lastikler gelecektir. Kış ve yaz lastikleri olarak iki çeşit kullanılan bu ürünlerin düzenli değişmesi ve kontrol edilmesi gerekmektedir. Diğer yandan ise marşa basıldığı anda aracın çalışmasını sağlayan ve araç içerisindeki tüm elektronik sistemlerin işleyişine katkı sağlayan akülerin de kontrolleri sağlanmaktadır. Tamamen şarj edilip edilmediğinin ve hangi seviyede çalıştığının ölçülmesi sayesinde güvenlik sorunlarını yaşamanız engellenmektedir. Yakıt depolarındaki oksijene maruz kalan hatlarda kirlenmeler oluşabilir. Kış döneminde kullanmadığınız araçlarınız için bahar bakımında bu hizmeti talep edebilirsiniz. Klima filtrelerinin, motorun, hortumların, silecekleri ve rot balans ayarlarının bu kapsamda değerlendirileceğini ve arızaların tespit edileceğini belirtmekteyiz.

İlgili Konular

4 Mevsim Lastik Kış Lastiği mi?

4 Mevsim Lastik Kış Lastiği mi?

Kış mevsimi zorlu hava şartlarıyla bilinmektedir. Bu hava şartlarını kaldırmak için kış lastiği üretilmiştir. Kış lastikleri bahar aylarında kullanılmamaktadır. Bunun sebebi lastiğin yapısında bulanan çekiş gücüdür. Yaz aylarında bu güç yakıt tüketimini artırmaktadır. Virajlı ve kaygan yollarda aracı savrulmaya ve hatta takla atmaya kadar götürmektedir. Bu sebeple kış lastiğinin yaz aylarında takılması doğru değildir.

Rehbere git

Lastik Hava Basıncı Tablosu

Rehbere git
Lastik Hava Basıncı Tablosu
Benzinli Araba Kaç Bin KM’ de bakım yapılır?

Benzinli Araba Kaç Bin KM’ de bakım yapılır?

Periyodik bakımların düzenli olarak yapılması aracın performansı ve uzun ömürlü olması açısından son derece önemlidir. Kilometrelere göre yapılan bu bakımların düzenli olarak takip edilmesi gerekir. Araç belirlenen kilometreyi doldurmadığı takdirde yıl içerisinde bir defada olsa periyodik bakıma girmelidir. Bu oluşabilecek sorunların tespiti açısından son derece önemlidir. Bunun yanında benzinli araçlar;

Rehbere git

Abs Beyni Tamiri

Rehbere git
Abs Beyni Tamiri