Oto Kış Bakımı

Oto Kış Bakımı

Havaların soğumasıyla birlikte aracınızda çeşitli arızaların meydana gelebileceğini unutmamalısınız.

Havaların soğumasıyla birlikte aracınızda çeşitli arızaların meydana gelebileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle sonbaharın ardından bastıran zorlu kış şartlarında araçlarınızla yolda kalmamak ve zorluk yaşamamak için Ümraniye oto kış bakımı hizmetlerinden faydalanmanız gerekmektedir. Ümraniye araç bakım servisimizin araç sahiplerini yakından ilgilen bu hizmetler hakkında bilgi almka için iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. Böylece yağmur veya kar şartlarında araçlarınızda ne gibi değişiklikleri yapmanız gerektiğini öğrenebileceksiniz. Başta lastik değişimleriyle gerçekleştirilen kış bakımı sayesinde hangi avantajları elde edeceğinizi de öğrenmiş olacaksınız. Hem sürücülerin, hem de çevredeki insanların zarar görmesini engellemek amacıyla sunduğumuz bakım hizmetlerine göz atabilirsiniz. Diğer sürücülerin can güvenliğini tehlikeye atmaktan kaçınmak isteyenlerin ve araç içerisinde konforlu sürüş deneyimlerini yaşamak için doğru tercihlerde bulunacakların ideal adresi olarak hizmet vermekteyiz.

Otomobillerde Kış Bakımı Neden Yaptırılır?

Kış aylarında olumsuz etkilenmesini istemeyeceğiniz araçlarınız için hemen tedbir almanız gerekmektedir. Kazaların ve olumsuz durumların yaşanmasına neden olan arızalı parçaların önceden tespit edilmesi gerekmektedir. Bu aşamada bilmeniz gereken tüm detayları sizlerle paylaşacak olan güvenilir ekibimiz ile doğru tercihlerde bulunmuş olacaksınız. Hava şartlarına göre kayma gibi tehlikelerden uzaklaşabilmeniz için fren sistemlerine mutlaka bakım yaptırmanız gerekmektedir. Tüm detayları gözden geçirerek ihtiyaçlarınıza uygun planlamayı gerçekleştirecek olan ekiplerimiz en sağlıklı çalışmalara imza atacaktır. Soğuk havalarda motorun daha fazla enerji harcayacağını göz ardı etmeyen profesyonel ekiplerimiz ile oto kış bakımı hizmetlerinde akü değişimi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Oto Kış Bakımı Hizmetlerinin Kapsamı Nedir?

Araçlarınızın markasına ve modellerine göre tüm parçaların nasıl olması gerektiği konusunda deneyimli olan uzman kadromuz sayesinde oto kış bakımı ile ilgili adımlardan faydalanabileceksiniz. Bu sayede;
 
  • Lastik değişimleri yapılacak olup, rot balans ayarları ile işlemler tamamlanacaktır.
  • Motor yağının veya yağ filtresinin uygun özelliklerde olup olmadığı incelerek gerek duyulması halinde değişimler uygulanacaktır.
  • Klimalar, ışık sistemleri, farlar, silecekler ve daha pek çok elektronik sisteme göz atılacaktır.
  • Kirlenen hava veya polen filtrelerinin temizlenmesine ve değişmesine olanak verilecektir.
  • Radyatör su seviyesinin nerede olduğu ölçülerek, donmamasına özen gösterilecektir. Antifriz kullanımlarının bu aşamada önemli olacağını belirtebiliriz.
Ümraniye yağ filtre değişimi servisimizde kış bakımlarınız yapıldıktan sonra yağ ve filtrelerinizide kontrol ettirebilirsiniz.

İlgili Konular

Benzinli Araba Kaç Bin KM’ de bakım yapılır?

Benzinli Araba Kaç Bin KM’ de bakım yapılır?

Periyodik bakımların düzenli olarak yapılması aracın performansı ve uzun ömürlü olması açısından son derece önemlidir. Kilometrelere göre yapılan bu bakımların düzenli olarak takip edilmesi gerekir. Araç belirlenen kilometreyi doldurmadığı takdirde yıl içerisinde bir defada olsa periyodik bakıma girmelidir. Bu oluşabilecek sorunların tespiti açısından son derece önemlidir. Bunun yanında benzinli araçlar;

Rehbere git

Klima Kompresörü Arızası Nasıl Anlaşılır?

Klima kompresörü arızaları, sıcak yaz aylarında konforlu bir sürüş sağlamak için hızlıca çözülmesi gereken ciddi sorunlardır. Düzenli bakım ve kontroller, kompresörün uzun ömürlü olmasına yardımcı olabilir. Ancak, arıza durumunda profesyonel yardım almak en doğru yaklaşımdır. Klima sisteminizde bir sorun fark ettiğinizde, aracınızı güvenilir bir servise götürerek sorunun kaynağını tespit ettirin ve gerekli onarımları yaptırın. Bu, hem klima sisteminizin performansını artıracak hem de aracınızın genel sağlığını koruyacaktır.

Rehbere git
Klima Kompresörü Arızası Nasıl Anlaşılır?
4 Mevsim Lastik Kış Lastiği mi?

4 Mevsim Lastik Kış Lastiği mi?

Kış mevsimi zorlu hava şartlarıyla bilinmektedir. Bu hava şartlarını kaldırmak için kış lastiği üretilmiştir. Kış lastikleri bahar aylarında kullanılmamaktadır. Bunun sebebi lastiğin yapısında bulanan çekiş gücüdür. Yaz aylarında bu güç yakıt tüketimini artırmaktadır. Virajlı ve kaygan yollarda aracı savrulmaya ve hatta takla atmaya kadar götürmektedir. Bu sebeple kış lastiğinin yaz aylarında takılması doğru değildir.

Rehbere git

Abs Beyni Tamiri

Rehbere git
Abs Beyni Tamiri