Oto Yağ & Filtre Değişimi

Oto Yağ & Filtre Değişimi

Araçlarınızın performanslarının yüksek olması ve kısa sürede düşmemesi için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Oto yağ & filtre değişimi konusunda uzman olan ekiplerimiz sayesinde yakıt tüketim seviyenizin çok daha düşük olacağını görebileceksiniz.

Verimli sonuçlara ulaşmak ve daha az yakıt masrafı yapabilmek için mutlaka bizleri arayabilirsiniz. Emisyona doğrudan etki etmekte olan yağ ve filtre gibi elemanlar için gerekli titizliğin gösterilmekte olduğunu vurgulamaktayız. Tüm sorunların önlenmesinde eğitimli ve deneyimli personellerin desteğini bu sayede alabileceksiniz. Ana komponentlerde gerçekleştirilecek olan kontroller sayesinde maddi açıdan avantaj elde etmenizin mümkün olacağını görebileceksiniz. Motorun çalışması esnasında gürültülü seslerin gelmemesi ve yola çıktığınızda kaza gibi risklerin oluşmaması için dikkatli olmanız gereken hususlardır.

Motor Yağı Değişiminin Önemi Nedir?

Araçlarınız çalışırken motorun yanma odasında karbon birikintileri meydana gelecektir. Bu birikintilerin parçalanması sonucunda yağa karışması ve olumsuz durumlara neden olması kaçınılmazdır. Asitlerin, reçine haline gelen artıkların veya sakızlaşmış maddelerin görülmesi halinde motor verimi giderek düşecektir. Motor yağı ve filtresindeki arızaların başlıca sebepleri de bu şekilde meydana gelmektedir. Yabancı madde kalıntılarından dolayı oluşan aşınmalar bir süre sonra yakıt tüketim seviyesini arttırmaktadır. Daha az mesafe gitmenize rağmen, sağlıklı bir motor yağı ve filtresine sahip olan araçlara nazaran daha yüksek yakıt tüketmenize neden olacak faktörlerden uzak durmanıza olanak verilecektir. Araç performansının artmasında önemli olan yağ değişimleri sayesinde verimli sonuçlara ulaşabilirsiniz. Motor yağ değişiminizi Ümraniye egzoz emisyon servisimizde yaptırabilirsiniz.

Yağ Filtresi Değişiminin Avantajları

Motor yağı ve filtresinin belirli dönemlerde periyodik olarak değiştirilmesi gerekmektedir. Bu sayede avantajlı fırsatları elde edebileceğinize ve zor durumda kalmayacağınıza değinmekteyiz. Yağ filtresi değişiminde uzman olan ekiplerimizin teknik desteklerini alabilirsiniz. Araç sıvılarının kontrol çubukları ile gözden geçirilmesine olanak verilecektir. Araç kilometresi, marka veya modeline göre görsel açıdan son durumları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca kayışların ve filtrelerin kontrol edilerek zamanında değiştirilmesi için uzman olan kadromuz ile destek almanıza olanak verilmektedir. Tüm yıpranmaların ve kirliliğin kontrolleri sağlanarak çözümlerin hızlıca uygulanacağını görmüş olacaksınız. Güvenilir ve ekonomik hizmetleri tek bir çatı altında bulmanızı sağlayan servislerimizi aramaya başlayabilirsiniz.

İlgili Konular

Abs Beyni Tamiri

Abs Beyni Tamiri

Rehbere git

Katalizör Arızası

Rehbere git
Katalizör Arızası
Lastik Hava Basıncı Tablosu

Lastik Hava Basıncı Tablosu

Rehbere git

4 Mevsim Lastik Kış Lastiği mi?

Kış mevsimi zorlu hava şartlarıyla bilinmektedir. Bu hava şartlarını kaldırmak için kış lastiği üretilmiştir. Kış lastikleri bahar aylarında kullanılmamaktadır. Bunun sebebi lastiğin yapısında bulanan çekiş gücüdür. Yaz aylarında bu güç yakıt tüketimini artırmaktadır. Virajlı ve kaygan yollarda aracı savrulmaya ve hatta takla atmaya kadar götürmektedir. Bu sebeple kış lastiğinin yaz aylarında takılması doğru değildir.

Rehbere git
4 Mevsim Lastik Kış Lastiği mi?