Periyodik Araç Bakımı

Periyodik Araç Bakımı

En az kusursuz araç görüntüsü kadar önemli olan bir unsur varsa, o da araç aksamlarının sağlığıdır.

En az kusursuz araç görüntüsü kadar önemli olan bir unsur varsa, o da araç aksamlarının sağlığıdır. En az araç görüntüsü kadar kusursuz ve konfor dolu bir sürüş deneyiminin temelinde ise periyodik araç bakımı yatmaktadır. Bu güvenli hizmeti güvenilir araç bakım servisi bünyesinde almak isteyenler için Ümraniye oto servis Oğuşlar Group tarafından hizmet sunulan markalar ise şunlardır;
Ümraniye araç bakım servisi olarak periyodik bakım işlemleriniz özenle ve en iyi malzemeler kullanılarak yapılır.

Periyodik Araç Bakımı Neden Önemlidir?

Konforlu bir araç kullanım deneyiminin, yüksek güvenli sürüş ile desteklemek isteyen kişiler için periyodik oto bakım servisi hizmeti almak, bir alternatiften ziyade gerekliliktir. Çünkü güvenli araç kullanımının kaçınılmaz yolu, düzenli araç bakımı yaptırmaktır. Periyodik araç bakımını önemli kılan unsurlar ise aşağıda verildiği gibidir;

 • Emniyetli araç kullanım hissi vermesi sebebi ile panik, korku halini ortadan kaldırır.
 • Anı gelişen olaylara karşı yüksek hakimiyet oranı yaratır.
 • Zincirleme şekilde birbirine bağlı olarak araç aksamlarının sağlıklı bir şekilde çalışmasını destekler.
 • Araç sürücüsünün güvenliğini arttıran otomobil periyodik bakım servisi hizmeti, aynı zamanda aracın konfor oranını da arttırır.
 • Araç sağlığını destekleyerek olası ağır hasarların önüne geçer. Bu yönü ile de maliyet avantajı sağlar.

Neden Oğuşlar Group Araç Periyodik Bakımı Servisi?

Oğuşlar Group otomobil Ümaraniye periyodik bakım servisi kapsamında yer alan hizmetlerin tamamı gerekli bilgi ve prosedürler çerçevesinde sunulur. Örneğin bir Mercedes periyodik bakım servisi hizmet talebi bulunan kişilere, bu hizmet bütün profesyonelliği ile sunulur. Bu sayede kusursuz sürüş, kusursuz hizmet ile mümkün kılınmış olunur.
Oğuşlar Group oto periyodik bakım servisi hizmeti, en ince detaylar göz önünde bulundurularak sunulur. Örneğin Audi periyodik bakım servisi hizmeti talep eden kişilere, bu hizmet en ufak detaylardan en temel yapılara kadar incelenerek sunulur. Bu sayede olası problemler henüz ortaya çıkmamışken giderilir. Kullanıcıya ise konforlu kullanım ile desteklenmiş olan güven dolu bir sürüşün keyfini çıkartmak kalır.
Oğuşlar Group araç periyodik bakım servisi hizmeti, aşağıda verilen markalar nezdinde sunulur;

 • Seat
 • Audi
 • Mercedes
 • Kia
 • Skoda
 • Nissan
 • Volkswagen
 • Honda
 • BMW
 • Renault

İlgili Konular

Abs Beyni Tamiri

Abs Beyni Tamiri

Rehbere git

Benzinli Araba Kaç Bin KM’ de bakım yapılır?

Periyodik bakımların düzenli olarak yapılması aracın performansı ve uzun ömürlü olması açısından son derece önemlidir. Kilometrelere göre yapılan bu bakımların düzenli olarak takip edilmesi gerekir. Araç belirlenen kilometreyi doldurmadığı takdirde yıl içerisinde bir defada olsa periyodik bakıma girmelidir. Bu oluşabilecek sorunların tespiti açısından son derece önemlidir. Bunun yanında benzinli araçlar;

Rehbere git
Benzinli Araba Kaç Bin KM’ de bakım yapılır?
4 Mevsim Lastik Kış Lastiği mi?

4 Mevsim Lastik Kış Lastiği mi?

Kış mevsimi zorlu hava şartlarıyla bilinmektedir. Bu hava şartlarını kaldırmak için kış lastiği üretilmiştir. Kış lastikleri bahar aylarında kullanılmamaktadır. Bunun sebebi lastiğin yapısında bulanan çekiş gücüdür. Yaz aylarında bu güç yakıt tüketimini artırmaktadır. Virajlı ve kaygan yollarda aracı savrulmaya ve hatta takla atmaya kadar götürmektedir. Bu sebeple kış lastiğinin yaz aylarında takılması doğru değildir.

Rehbere git

Ağır Bakımda Araçta Neler Değişir?

Ağır bakım, aracı detaylı olarak incelemeye almaktadır. Bu bakım sırasında; 1. Araç genel bir bakıma sokulur. Silecekler, far ayarları diğer ayarlar kontrol edilir. 2. Aracın fren balatalarının kontrolü sağlanır, değiştirilir, 3. Fren diskleri kontrol edilir. 4. Balata ve debriyaj seti kontrol edilir.

Rehbere git
Ağır Bakımda Araçta Neler Değişir?